בדרך למשבר היסטורי בארה"ב ? מס' מועט מדי של בתים נבנים ביחס לאוכלוסייה

על פי הדיווחים, משבר חדש עט לפקוד את שוק הדיור האמריקאי:  לאחר  תקופת התאוששות בת 10 שנים, שהחלה לאחר המשבר של 2008, טרם נבנו מספיק בתים בכדי לענות על הביקוש.

המחסור בבתים הינו החמור ביותר שידעה ארה"ב  ביחס לכל תקופה אחרת בהיסטוריה האמריקאית.

נתון זה הינו מפתיע כיוון שלפי שאר המדדים, הכלכלה האמריקאית משגשגת, כולל שיפור משמעותי ברמת התעסוקה לצד עליית השכר במשק.

הבנייה נעצרה כמעט כליל אחרי קריסת שוק הנדל"ן לפני עשור. מיליוני בתים ברחבי ארה"ב עוקלו על ידי מוסדות ההלוואה ונמכרו מחדש, כשרבים מהם הוסבו ליחידות להשכרה.

כעת, הבנייה איננה מספקת היצע שעונה על הביקוש הרב, לא רק בערים מבוקשות כמו סן פרנסיסקו וניו-יורק, אלא גם באזורים עירוניים אחרים.

סיבה לכך היא הרגולציה המהודקת על התחום. בשלהי בום הדיור שעבר, כאשר בתים לא מכורים החלו להצטבר, רשויות מקומיות החלו להדק את תקנות הבנייה כדי לרסן את היקפי הבנייה. תקנות אלו אשר להם תוקף גם בימינו מקשות על קבלנים לבנות במהירות הדרושה.

סיבה נוספת היא שפצעי קריסת שוק הדיור ב 2008, עדיין לא הגלידו.  מסיבה זו קבלנים היום פועלים בזהירות רבה בכל הקשור לפיתוח ובניה של שכונות חדשות.

מטבע הדברים מחסור בבתים הינו קרקע פורייה לכל יזם  המבקש לפתח קרקעות, לבנות בתים ולמכור אותם לקונים אמריקאים. את הביטוי לכך אנו רואים בתוצאות העסקיות של הפרויקטים שלנו: הבתים נמכרים במהירות, במחירים גבוהים ובהצלחה יתרה.

מעוניין לקבל פרטים נוספים אודות השקעה בפרויקט בניה חדשה? השאר פרטים ואנו ניצור איתך קשר בהקדם.