4 דרכים להשקיע בנדל"ן בארה"ב מבלי לרכוש נכס על שמכם

 

מעוניינים להשקיע בארה"ב אבל מאסתם בדרך הישנה והמסורתית של רכישת בית והשכרתו?

במאמר הבא נציג בפניכם ארבע דרכים שונות להשקיע בשוק הנדל"ן האמריקאי מבלי להתעסק בדיירים שלא משלמים, בעיות תחזוקה וחברות ניהול.

להשקיע במניות של חברות נדל"ן מניב

ישנן חברות רבות המחזיקות בנכסים מניבים, מכל הסוגים: נכסים אלו יכולים לכלול בתי מלון, יחידות נופש, בתי הארחה ואכסניות. חשוב להקפיד לבצע בדיקת נאותות לפני שאתם קונים מניות בחברות הללו ולהבין את תחום המיקוד של החברה. אפשרות זו יכולה להיות טובה אם אתם רוצים להשקיע בתחום מאד ממוקד של השקעות נדל"ן (למשל, להשקיע בחברה המחזיקה מרכזי קניות או מקבצי דיור) או באזורים גאוגרפים ספציפיים. הסיכון בהשקעה במניה אחת גבוה, שכן מחיר המניה נקבע לפי הסנטימנטים של הבורסה: הודעה על הודעת ריבית או ציוץ כזה או אחר ברשתות חברתיות, יכול להביא לירידות במחיר המניה, גם אם אין שינוי בשווי נכסיה ובהכנסות שהיא מפיקה מהם. 

להשקיע בתחום תעודות הסל

דרך אחת לגוון את תיק ההשקעות כך שלא יהיה תלוי רק במניה אחת, הוא להשקיע בקרן חליפין, הידועה גם בשם תעודות סל. מדובר באוסף של מניות או איגרות חוב בקרן אחת. תעודות סל מציעות פיזור רחב ועלויות נמוכות יחסית. היתרון הוא כאמור, בפיזור, שכן אם מחיר מניה אחת יורד, ההשפעה על התיק נמוכה יחסית.

אם אתם רוצים להשקיע בנדל"ן ולא מעוניינים לבצע בדיקות מקיפות אודות חברה מסוימת, להשקיע בתעודת סל יכולה להתאים לכם.

להשקיע בקרנות REIT

קרן REIT ובראשי תיבות Real Estate Investment Trust היא גוף משפטי המאגד משקיעים יחד להשקעה בנדל"ן. ייחודה של קרן ריט היא המבנה המס שלה, בין היתר בכך שהיא לא משלמת מס כלל, אלא השותפים בה משלמים מס ברמה הפרטית בלבד. כל משקיע מחזיק מקבל את חלקו היחסי ברווחים, בהתאם לגובה השקעתו. המשקיעים בקרנות הריט נהנים מרווחים של הנכסים, ומשוחררים מהצורך לנהל אותם. יתרון נוסף הוא האפשרות להשקיע סכום כסף קטן יחסית, ולקחת חלק בהשקעה גדולה שלה שלל יתרונות: מיקומים מרכזיים, שוכרים חזקים וחוזים ארוכי טווח.

להשקיע בבניה חדשה

אם מסתכלים על צמיחת שוק הנדל"ן בארה"ב בעשור האחרון ניתן לראות שהסיבה המרכזית לכך היא מלאי מוגבל של בתים חדשים – בשנות המשבר הופסקה הבניה כמעט לחלוטין ונוצר גירעון אדיר בהיצע .מומחים צופים כי במהלך העשור הקרוב תתגבר הבניה בצורה משמעותית לצד חידוש תשתיות ישנות ושיקום שכונות שלמות. אפיק זה יכול להיות דרך מצוינת להרוויח כסף בפרק זמן קצר של בן שנה לשנתיים.

 

מעוניין לקבל פרטים נוספים אודות השקעה בפרויקטים השונים של החברה? השאר פרטים ואנו ניצור איתך קשר בהקדם.