האינטרנט חולל מהפכות ענק בתחומים רבים: השכלה, עיתונות, דייטינג ותחבורה. השינויים האדירים שחולל האינטרנט בתחום המסחר הקמעונאי זעזעו גם את עולם הנדל"ן, ועל כך יעידו אינספור קניונים נטושים ברחבי ארה"ב. מה יהיה גורלם של שטחי המסחר השוממים? סטארט אפ לונדוני חדש מציע פתרון מקורי: מגורים בקניון.

הכנסה נחוצה לבעלי נכסים בקשיים ומחיר אטרקטיבי לדיירים

Viva House היא פלטפורמה מגורים משותפים חדשה שהוקמה בלונדון במטרה לנצל את השטחים הריקים בבניינים מסחריים ברחבי העולם. יחידות הדיור מיוצרות מראש ומובלות לבנייני משרדים או למרכזי קניות, כך שניתן בקלות להוסיף או להפחית יחידות מודולריות בהתאם לביקוש. הסטארט אפ הוקם על ידי אחד מעובדיה הראשונים של חברת WeWork המפורסמת. החזון ברור: לייצר אלטרנטיבת מגורים ייחודית וחסכונית, במענה לצורך הגובר.

האם תהיו מוכנים לגור בקניון?

לכאורה מדובר בפתרון מושלם: מחד, מייצר הכנסה לבעלי נכסים ריקים, ומאידך מייצר מלאי מיידי של יחידות דיור במחירים אטרקטיביים. על הנייר, הפתרון יכול להתאים לפרילנסרים, מטיילים ובכלל לצעירים המחפשים לגור במקום מעוצב ומיוחד. אך האם מישהו באמת ירצה לגור בקניון נטוש?

לאחרונה הסטארט הקים מספר יחידות מגורים לדוגמה באחד הקניונים בלונדון ואפשר הצצה אל הרעיון החדיש. החדרים נראים קומפקטיים אך פרקטיים ומעוצבים בקפידה. הדיירים חולקים מטבח, שירותים ומקלחות משותפות, באופן שאמור לעודד חיי קהילה תוססים ואווירה שיתופית.

במחיר של 775$ לחודש או 75$ ללילה, מדובר בעסקה משתלמת בהשוואה ללילה במלון במרכז לונדון. תוסיפו לכך את האפשרות להתעורר לנוף של מדרגות נעות על רקע סניף בורגר קינג סגור, והרי לכם דיל של ממש… האם הטרנד יהפוך למגמה בעלת היקפים משמעותיים? ימים יגידו.